O FIRMIE


Studio Architektury Format – firma powstała w 2001 roku, zajmuje się kompleksowym projektowaniem w zakresie architektury, urbanistyki i wnętrz.

Wykonujemy projekty we wszystkich fazach opracowania - koncepcji, projektów budowlanych oraz projektów wykonawczych. Zajmujemy się pełną obsługą każdego zadania - od wystąpienia o warunki techniczne, uzyskiwanie DWZiZT po uzyskanie pozwolenia na budowę i realizację obiektów. Na życzenie Inwestora prowadzimy nadzory autorskie a także opracowujemy dokumentacje powykonawcze oraz inwentaryzacje istniejących obiektów.

Od roku 2014 na stale współpracujemy z niemieckimi architektami Greiner Architekten. Od początku istnienia firmy współpracujemy w zakresie lokalizacji oraz testowania oprogramowania branżowego z firmami Nemetschek, Allplan oraz MAXON.

Posiadamy stały zespół projektowy w zakresie architektury i konstrukcji oraz satelitarne biura projektantów branżowych i rzeczoznawców.

Duże doświadczenie w zakresie projektów budynków użyteczności publicznej, budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych pozwala nam spełniać oczekiwania najbardziej wymagających Inwestorów. Zawsze kładziemy nacisk na jakość oraz terminowość prac.

Oprócz tradycyjnego języka projektowego, tj. szkice i rysunki, analizujemy rozwiązania bezpośrednio na modelu 3D, który jest naturalnym i niezbędnym elementem projektu. Takie prezentacje są zarówno interaktywne, jak i w formie wizualizacji czy animacji. W ostatnich latach wdrażamy z sukcesami w swoich projektach technologię BIM.

Nasze projekty cechuje prostota, funkcjonalność oraz bezpretensjonalny nowoczesny design. Projekt powstaje zawsze z myślą o potrzebach klienta, często po licznych dyskusjach i zmianach założeń wyjściowych. Dewizą firmy jest optymalizacja rozwiązań poprzez interaktywny proces projektowy. Podejście do każdego projektu w sposób indywidualny powoduje niepowtarzalność każdego rozwiązania.